باسلوق

تاریخچه باسلوق

تاریخچه باسلوق

تاریخچه باسلوق را می دانید؟ این شیرینی خوشمزه سالیان سال در میهمانی ها و مناسبت های خاص درخشیده است و جایگزین بسیار خوبی برای قند می باشد. در ادامه تاریخچه ی جالب آن را بررسی خواهیم کرد.

منشا باسلوق و تاریخچه جالب آن

باسلوق را می توان در بسیار یهای کشور ها و فرهنگ ها یافت این شیرینی بسیار لذیذ با نام ها و ترکیبات مختلف در مناطق مختلف جهان شناخته شده است، اگر به دنبال متنوع ترین باسلوق ها هستید و می خواهید خرید باسلوق خود را به صورت آنلاین انجام دهید به سایت نقل و حلوای قاسمی مراجعه کنید.اگر بخواهیم در مورد تاریخچه آن بگوییم داستان های زیادی در این مورد وجود دارد ولی این شیرینی از قرن هفتم تا دهم میلادی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گسترش یافت و این شیرینی از طریق مهاجرت ها و تبادل های فرهنگی در سراسر جهان منتشر شد.

در این تاریخچه از تاثیر امپراتوری عثمانی در گسترش این شیرینی نمی توان چشم پوشید، این امپراطوری در قرون وسطی و اواخر آن در منطقه خاورمیانه تاثیر زیادی گذاشت و به مرور در آشپزی بسیاری از مناطق تاثیر گذار بود. باسلوق هم یکی از این موارد بود که تحت تاثیر قرار گرفت.  باسلوق به تدریج به یک غذای جهانی تبدیل شد و کم کم تنوع در مواد تشکیل دهنده ی آن بیشتر شد، این غذا با ترکیبات مختلف در انواع مختلفی از نقاط جهان تهیه می‌شود. در اروپا، آسیا، آمریکا و دیگر قسمت‌های جهان، نسخه‌های محلی باسلوق با تغییرات در مواد اصلی و افزودنی‌ها طعم و ترکیبات خود را دارند.

در نتیجه، تاریخچه باسلوق به عنوان یک غذای محلی و محبوب، با توجه به فرهنگ‌ها و تاریخ‌های مختلف، به صورت گسترده‌ای در سطح جهان تأثیرگذار بوده است.

تاریخچه باسلوق

مواد تشکیل دهنده باسلوق

همان طور که بالا به آن اشاره شد این شیرینی تحت تاثیر فرهنگ های مختلف دارای مواد تشکیل دهنده بسیار متنوعی است که با توجه به هر منطقه فرق دارد. اما در کل اگر بخواهیم مواد پایه ی تشکیل دهنده ی این شیرینی را به شما بگوییم به صورت زیر خواهد بود:

  • شکر
  • آب سرد
  • مغز گردو
  • پودر نارگیل
  • نشاسته
  • روغن مایع

شما باسلوق را می توانید درکنار نوشیدنی های گرم خود سرو کنید و هر زمان به علت خستگی های کاری و زندگی احساس کردید سطح انرژی تان کم شده است، می توانید از این شیرینی به عنوان یک منبع انرژی عالی استفاده کنید. شما می توانید باسلوق های خوشمزه را در سه طعم خوشمزه نارگیلی، گل محمدی و پسته ای را از سایت قاسمی تهیه کنید.