دسته‌هاعرقیات

عرق چهل گیاه

عرق چهل گیاه را ما برای شما عزیزان از فوایئد و نحوه استفاده کردن

این عرق گیاهی بی نظیر را یه صورت کامل در نقل و حلوای قاسمی توضیح خواهیم داد

عرق گیاهی چهل گیاه

یکی از اونواع عرقیجات گیاهی عرق چهل‌ گیاه است. چهل گیاه از جمله دارو‌های گیاهی است که خواص و فواید فراوانی برای سلامتی داشته و جایگاه ویژ‌ه‌ای در طب سنتی دارد. متخصصان طب سنتی طبع  را گرم در نظر می‌گیرند. از جمله خواص بی‌نظیر عرق چهل می‌توان به مواردی از جمله تقویت دستگاه گوارش، رفع ناراحتی‌های روده، دل درد، نفخ شکم، دل پیچه، ضد استفراغ و تقویت سیستم اعصاب و روان اشاره کرد. چهل‌گیاه در واقع برخلاف نام خود از چهل گیاه متفاوت تهیه نشده است و در اصل فقط از چند گیاه مفید و مؤثر در درمان بیماری‌های گوارشی به‌دست آمده است. از جمله گیاهان به کار رفته در عرق چهل می‌توان به مواردی مانند شیرین‌بیان، نعنا، پونه و آویشن اشاره کرد که این گیاهان برای آسان‌شدن هضم غذا جزو مهم‌ترین بسیار مفید بوده و مهم‌ترین خاصیت چهل رگیاه را تشکیل می‌دهند. از عرق چهل گیاه می‌توان بدون گرم‌ کردن و یا حل کردن این عرق با ماده دیگری استفاده کرد. این موضوع که خواص عرق چهل‌گیاه تا چه میزان در بهبودی حال افراد تاثیر گذار باشد، بستگی به این مسئله دارد که پیش یا پس از غذا و به چه میزان مورد مصرف قرار گیرد. در این مطلب از غفاری دایت که در رابطه با عرق چهل گیاه است به بررسی مواردی مانند ترکیبات چهل ، خواص چهل ، چهل و تقویت اعصاب، چهل و سلامت قلب، عرق چهل گیاه و تسکین درد‌های قاعدگی، خواص عرق چهل گیاه، طریقه مصرف چهل ، میزان و مقدار قابل مصرف چهل گیاه و عوارض چهل گیاه می‌پردازی

عرق چهل گیاه

آویشن

آویشن گیاهی با طبعی خشک و گرم است که در رفع دردهای سیاتیک، نقرس، مفاصل و غیره بسیار موثر و مفید است. علاوه بر این آویشن می‌تواند در درمان بیماری‌های مثانه، کلیه، سیاه سرفه، ذات‌الریه، تنگی نفس، نفخ معده و روده و غیره را کمک کرده و تاثیر گشدار باشد.

افسنتین

 گیاه افسنتین در بالا بردن خواص بسیار مؤثر است، به دلیل این که در مادران شیرده موجب افزایش شیر و آرامش خواهد شد، اشتهای مفید به‌وجود آورده، موجب رفع و درمان یبوست شده و علاوه بر این این گیاه برای افرادی که خونریزی بینی دارند، بسیار کمک کننده خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر نقل قاسمی کلیک کنید یا از طریق انستاگرام میتوانید مارا دنبال کنید

امتیاز خود را ثبت کنید!
[تعداد رای: 0 میانگین: 0]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *